Recenzii Muzeul Louvre

193 Recenzii
Recenzii Muzeul Louvre
Entre principale par la Pyramide 1, 75001, Paris

Muzeul Louvre nota de 8,3 din 10, pe baza a 193 recenzii
Vreti sa cunoasteti parerea altor calatori despre Muzeul Louvre in Paris? Pe aceasta pagina gasiti recenzii pentru Muzeul Louvre. Puteti vizualiza 898 Fotografii vacanta din Muzeul Louvre Puteti vizualiza 1 videoclip din Muzeul Louvre Inca nu v-ati decis? Comparati toate unitatile de cazare in Franta. Comparati toate optiunile in Ile de France. Vizualizati toate unitatile de cazare din Muzeul Louvre in Paris.
Va rugam sa asteptati un moment...
Marime caracter: A A A

"Coplesitor"tradu
Cristina
Apreciere
9,0

23.10.2009 Vizita la muzeu necesita mult efort din partea turistului. Este cel mai mare pe care l-am vazut pana acum. La inceput, mi-am luat timp sa fotografiez tot ce mi se parea interesant dar am renunat imediat caci erau prea multe. Ai nevoie de mai mult de o zi pentru a vizita totul si a admira toate frumusetile sale. Modul in care este organizat muzeul este logic iar hartile pe care le primesti te ajuta cu adevarat, daca reusesti sa intelegi :D
Poate ca este putin cam aglomerat, mai ales daca mergi duminica, ca si noi, cand intrarea este gratuita, si poate de aceea merg atatia oameni. Acesta este un muzeu care merita vizitat, cel putin pentru a-ti forma o idee despre ce exponate sunt acolo (sculpturi, tablouri si multe altele). Cu toate ca este mare, daca te duci acolo pregatit cu papuci comozi nu trebuie sa-ti faci griji pentru nimic. De asemenea, exista o gramada de suveniruri frumoase care pot fi cumparate dinauntrul muzeului.

Link-ul Zoover pentru site-ul dumneavoastra

Alte optiuni >>

Poll

In medie, cate pahare de alcohol consumati pe timpul vacantei dumneavoastra?

Sunteti proprietarul acestei cazari?

Zoover ofera diverse optiuni suplimenatre proprietarului unitatii de cazareClick aici pentru mai multe informatii